İşte 17-23 Mart haftasında vizyona yeni çıkacak filmler: Güzel ve Çirkin, Aquarius, Ben Ölmeden Önce,Tatlım Tatlım, Bu Dünyanın Dışında, Yaşam Kürü, Kuyu ve Kırmızı Kaplumbağa. Bu hafta öne çıkan yapımlar ise BKM‘nin Yılmaz Erdoğan tarafından yönetilen yapımı Tatlım Tatlım ve Disney‘in klasiğinin yeniden çekimi Güzel ve Çirkin.

Filmler ve kısa özetleri:

1. Güzel ve Çirkin

Disney’in klasik animasyonları canlı çekim olarak uyarladığı serisine yeni katılan Güzel ve Çirkin, herkesçe bilinen hikâyesine modern bir bakış atıyor.

2. Kırmızı Kaplumbağa

Studio Ghibli’den Isao Takahata’nın da yapımcıları arasında bulunduğu bu masal gibi animasyonda, denizde geçirdiği kaza sonucu kendisini kaplumbağaların, yengeçlerin ve kuşların yaşadığı ıssız bir adada bulan bir adamın hikâyesi anlatılıyor.

3. Tatlım Tatlım

Yılmaz Erdoğan’ın ünlü oyunu Haybeden Gerçeküstü Aşk‘tan sinemaya uyarladığı Tatlım Tatlım, aynı partide tanışan dört çiftin hikâyesini anlatıyor.

4- Aquarius

Kleber Mendonça Filho‘nun Cannes Film Festivali‘nde yarışan filmi Aquarius, altmışında yaşamdan vazgeçmemiş olan Clara ve onun yaşadığı muhit üzerinden toplumun fotoğrafını çekiyor.

5. Ben Ölmeden Önce


Lauren Oliver‘ın eserinden sinemaya uyarlanan Ben Ölmeden Önce, kendi ölümüyle sonuçlanan günü tekrar tekrar yaşamak durumunda kalan Sam‘in hikâyesini anlatıyor.

6. Yaşam Kürü

Gore Verbinski‘nin yönetmenliğini üstlendiği Yaşam Kürü, İsviçre Alplerindeki bir iyileştirme merkezinde gerçekleşen gizemli olayları anlatıyor.

7. Bu Dünyanın Dışında

Peter Chelsom‘un yönetmen koltuğunda oturduğu The Space Between Us, Mars’ta doğan ilk insan olan Gardner’ın hikâyesini anlatıyor.

8. Kuyu

Serdar Bardakçı‘nın yönetmenliğini üstlendiği Kuyu, babasını kaybeden küçük Ömer‘in gizemli bir hikâyeye adım atmasını anlatıyor.

# #