Facebook'un kullanıcı sayısı 2 milyarı aştı. Mark Zuckerberg bu sabah itibariyle yeni kullanıcı sayısını duyururken Facebook uzun süredir dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin'de (1.4 milyar) yaşayan insan sayısından daha fazla kullanıcı sayısına sahip.

BBC Türkçe’nin haberine göre; Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı. Dünya nüfusunun dörtte birinden fazlası artık her ay sosyal medya sitesi Facebook’a giriyor. Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg “Bu sabah itibariyle Facebook topluluğu resmi olarak 2 milyar kişiye ulaştı” yazdı.

Facebook CEO’su, USA Today’a yaptığı açıklamada “2 milyar kullanıcı” haberinin şirkette çok büyük kutlamalara neden olmadığını çünkü ‘henüz herkese ulaşamamış olduklarını’ söyledi.
Zuckerberg “Gerçekten önemsediğimiz tek şey herkese ulaşabilmek” dedi.
2005 yılında üniversiteden ayrılan Zuckerberg, aradan geçen 12 yılın ardından, Mayıs ayında Harvard’ın mezuniyet törenine katılarak diplomasını almıştı. Ancak sosyal medya sitesinin hızlı büyümesi, içeriğin kontrolünü de güçleştiriyor.
Facebook, kullanıcıların paylaştığı şiddet yanlısı ve yasa dışı içerikleri kaldırması konusunda ciddi baskı altında. Şirket geçen ay, içeriği kontrole debilmek için 3 bin kişi daha istihdam edeceklerini açıklamıştı.

# #