Ne yazık ki, Orta Doğu, Akdeniz ve Asya coğrafyalarında yaşayan insanların genetik özellikleri çok uzun boylu olmaya uygun değildir. Türk insanı da, hem Ortadoğulu, hem Akdenizli, hem de Asyalı genlerine sahip olmaktan dolayı, tüm kısa boy faktörlerini üzerinde toplamış durumdadır. Genetik olarak, Beyaz Kuzeyliler ve bazı Afrika milletleri uzun boylu olmaya meyillidir. Elbette bu duruma çevresel faktörler ve genetik özellikler de yol açabilmektedir. Sonuç olarak, biz başta olmak üzere Dünya milletlerinin büyük kısmı, Erkeklerde 170, kadınlarda 155 santimetre ortalama boya sahiptir. Ve elbette daha uzun olmak için boy uzatma teknikleri araştırmamız son derece normaldir. Tabii hızlı boy uzatma yolları, herkes için geçerli ve etkili formüller değildir. Özellikle belli bir yaşın ilerisinde doğal boy uzatma yolları işe yaramaz ve cerrahiye varan uygulamalar gerekli olabilmektedir. Gelişim çağı, ergenlik ve ilk gençlik dönemlerinde ise bitkisel boy uzatma yolları işe yarayabilmektedir. Açıkça belirtmek gerekir ki, boy uzatma yöntemleri başlığı altına vereceğimiz hiç bir boy uzatma formülüsihirli değildir. Sizde olmayan bir kapasiteyi size kazandırmaz. Genetik sınırlar dahilinde, olabilecek en uzun kemik ve omurga boyuna sahip olmanızı sağlamanın ötesinde faydalarından söz etmek doğru değildir.

Değindiğimiz gibi, boy uzatma teknikleri, belli bir sınır dahilinde işe yarayacaktır. Ancak şu da bir gerçektir ki, hemen herkesin boyu bazı nedenlerden ötürü olması gerekenden daha kısa kalmaktadır. Örneğin, gelişim çağında yeterince egzersiz yapmamış bireylerin kısa kalması son derece normaldir. Bunun yanında beslenme odaklı hızlı boy uzatma yolları dikkate alınacak olduğunda, bebeklerin yeterince anne sütü almamalarının ilerleyen yaşlarda gelişim bozukluklarının kaçınılmaz olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. İleri yaşlarda da en iyi doğal boy uzatma yolları, başta beslenme odaklı olanlardır. Almanya, Hollanda, Danimarka gibi ülkelerde ortalama boy, diğer milletlere göre %30 daha fazladır. Buna sebep olarak, kalsiyum içerikleri besinlerin, bu ülkelerde daha fazla tüketilmesi gösterilmektedir. Benzeri biçimde, Gagavuzlar ile, Altay Türklerinin coğrafi uzaklığı çok fazla olmasa da, süt ve süt ürünleri tüketimi arasındaki farkın, bedensel boyut farkını ortaya koymaktadır. Yani en iyi boy bitkisel boy uzatma yolları araştırıldığında, elimize beslenme odaklı boy uzatma yöntemlerigeçmektedir. En iyi boy uzatma formülü ise, başta kalsiyum, demir, magnezyum gibi temel elementleri içeren besinlerin tüketildiği beslenme diyetleri uygulamaktır.

Boy Uzatma Ameliyatı

Boy uzatma ameliyatı, çok gerekli olmadıkça başvurulmaması gereken, medikal bir faydası olmayıp, isteğe bağlı olarak yapılan bir ameliyattır. Doğal boy uzatma yolları kullanılıp, fayda görülemediğinde başvurulması uygundur. Bu ameliyatta, bazı kemiklere ekler yapılır ve eklem araları doldurulur. Çok gerekli değilse kullanılması önerilmez. Zira sonuç olarak doğal özelliklerinize müdahale anlamına geldiğinden uzun vadede problemlere yol açma ihtimali söz konusudur.

Boy Uzatma İlaçları

Boy uzatma teknikleri ile ilgili araştırma yapan ve hızlı boy uzatma yollarıaraştıranların bazıları doğal boy uzatma yolları adı altında satılan ilaçlara rastlayabilirler. Bazı özel ilaçlar dışında boy uzatmaya yarayan ilaç yoktur. Bu çok parametreli bir iştir ve bir ilaçla çözülmesi mümkün değildir. Sonuç bitkisel boy uzatma yolları dışında tercih edilecek her türlü boy uzatma yöntemleri ciddi zararlara yol açabilir. Asla ilaç formundaki ürünleri hekim kontrolü olmadan kullanmayınız. Elde etmeye çalıştığınız boy uzatma formülü Bedeninize ciddi zararlar verebilir.

 

Boy Uzatma Kürü

Boy uzatma teknikleri içerisinde belki de en etkili yöntem bitkisel içeriklerle hazırlanmış hızlı boy uzatma yolları başlığı altında da gösterilen  doğal boy uzatma yollarından birisi olan boy uzatma kürüdür. Bu yöntem bitkisel boy uzatma yolları, başlığı altında değerlendirilir ve bahsettiğimiz beslenme odaklı boy uzatma yöntemleri üzerine uygulanacak bir ek olarak değerlendirilebilir. Bu boy uzatma formülü Vitamin, mineral ve proteinler bakımından vücudun ihtiyacı olan rezervi karşılamaya yöneliktir.

# #