Tarzımızı kokularla birleştiren parfümler aynı zamanda çekiciliğimizi de arttıran en önemli detaylardan biri. Ancak parfümlerden en iyi verimi alabilmek için onları sıkarken ve muhafaza ederken uymamız gereken bazı kurallar var. 

Bileklerinizi ovuşturmayın Parfüm sıktıktan sokra bilekleri ovuşturmak, yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Sürtmenin etkisiyle ısınan ten sonucu ortaya çıkan enzimler parfümün kokusunu değiştirir. Bu nedenle bileklerinizi ovuşturmamaya dikkat edin.

Parfümü doğru bölgelere sıkınKokunuzun daha kalıcı ve uzun süre sizinle birlikte kalabilmesi için parfümünüzü doğru bölgelerde kullanın. Nabzın attığı noktalar parfüm için idealdir. Bilekler, boyun, göğüs ortası, kulak arkası ve diz aralarında parfüm kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı unutmayınParfüm kokusunu daha yakından hissetmek isteyenler için saçınıza veya saç aksesuarlarınıza koku sürebilirsiniz. Havaya temas ederek kokusu yayılabilecek her bölge için parfüm uygulanabilir.

Parfümü temiz tene sıkın Parfümlerin güzel kokmasını istiyor ve kokusunun değişmesini istemiyorsanız, parfümünüzü temiz bir ten üzerine uygulamalısınız. Bu sayede temiz yüzeye tutunan koku sizinle daha uzun süre kalabilecektir.


Saklama koşullarına dikkat edin Çevresel koşullar, parfümünüzün kokusunu değiştirebilir ve alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilirler. Fazla soğuk ve fazla sıcak ortamlarda saklanmaması gereken parfümleri banyonuzda muhafaza ederek daha uzun süreli bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Cilt tipinize uygun parfüm seçinDoğru parfüm için cilt tipi oldukça önemlidir. Cilt tipine uygun parfümler sayesinde daha güzel kokabileceğiniz gibi kalıcılığı da diğer parfümlere oranla daha fazla olacaktır. Kuru cilde sahip bireyler yoğun kokular tercih ederken, yağlı ciltler içinse bu durum tam tersi şeklinde değişir.

Küçük boy tercih edinParfümler, uzun süre bekledikten sonra zararlı ve alerjik madde içeren bakteriler üretmeye başlar. Ayrıca dayanıklılığı da günden güne azalacak olan parfümlerin ömrünün 3 ay olduğu bilinmektedir. Bu durumda küçük şişeli parfümler tercih etmek en doğru seçenek olacaktır.

# #