Basketbol Erkek Milli Takımı, Dünya Kupası eleme grubu son maçlarını Ankara’da oynayacak. Çin’de yapılacak büyük organizasyona katılmayı hedefleyen ay-yıldızlılar, 28 Haziran’da Ukrayna, 1 Temmuz’da İsveç ile kritik müsabakalarda karşı karşıya gelecek.

2 Dev Adam, 2019 FIBA Dünya Basketbol Kupası elemeleri kapsamında, 28 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde, Ankara’da iki kritik maça çıkacak. Grupta ikinci sırada bulunan ay-yıldızlılar, Ankara Spor Salonu’ndaki maçları kazanıp, finallerin biletini cebine koymayı hedefliyor.

Milli takım, grupta daha önce oynadığı maçlarda; Letonya’yı içerde 85-73, Ukrayna’yı da dışarıda 67-60 yendi. Milliler, üst üste iki deplasman müsabakasında ise önce İsveç’e 59-58 ardından da Letonya’ya 79-70 kaybetti. Grupta 4. maçlar sonunda Ukrayna lider durumda bulunuyor. Milli takım ise ikinci sırada.

BİLETLER SATIŞA ÇIKTI
Çin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Dünya Kupası’na katılmayı hedefleyen A Milli Erkek Takımı, 28 Haziran Perşembe günü Ukrayna, 1 Temmuz Pazar günü de İsveç ile karşılaşacak.

İki karşılaşma da Ankara Spor Salonu’nda oynanacak. Perşembe günü Ukrayna maçı, saat 20:00’de başlayacak. Karşılaşmanın biletleri, Mobilet’ten 15 TL’den başlayan ücretlerle satışa sunuldu.

Pazar günkü İsveç müsabakası ise saat 18:00’de başlayacak ve o karşılaşmanın biletleri de yine 15 TL’den başlayan rakamlarla Mobilet’ten satışa çıktı.

# #